DIRIGENT a UMĚLECKÝ VEDOUCÍ

Pavel Šnajdr (1975) absolvoval obory skladba a dirigování na JAMU.

Jako člen skladatelského sdružení Bezmocná hrstka byl dvakrát oceněn ve skladatelské soutěži Generace. S brněnským souborem Arsincognita premiéroval na čtyři desítky skladeb soudobých autorů; některé z nich vyšly na CD. V roce 2001 s tímto souborem vystoupil na Pražském jaru a v roce 2005 na festivalu Pražské premiéry.

Spolupracoval s předními českými symfonickými orchestry a divadelními scénami (mj. s filharmoniemi brněnskou, královéhradeckou a teplickou, Národním divadlem Praha, Státní operou Praha, Divadlem J. K. Tyla v Plzni, Moravským divadlem Olomouc). V letech 2004–2007 byl angažován v Národním divadle Brno, s nímž se zúčastnil japonského turné; v současné době v něm opět působí jako dirigent Janáčkovy opery.

Speciální cyklus koncertů soudobé hudby v podání souboru Brno Contemporary Orchestra probíhá ve spolupráci Filharmonie Brno s àTRIUM, z.s., a Muzeem města Brna. Mladý ambiciózní ansámbl pod vedením Pavla Šnajdra uvádí české i světové premiéry a představuje významná díla autorů nejmladších skladatelských generací. Koncerty jsou tematicky pojednány a využívají méně obvyklých koncertních prostorů. BCO se také zaměřuje na spojování různých druhů umění a zařazování skladeb s méně obvyklým instrumentálním obsazením, jakož i využívání elektronických hudebních nástrojů. Můžete se tak těšit na nevšední kulturní zážitky s nevšedním repertoárem na nevšedních místech, a tím si okořenit své všední dny. Dále pokračujeme již čtvrtým ročníkem koncertů ve vile Tugendhat, což divákům nabízí možnost vychutnat si atmosféru tohoto brněnského klenotu ještě intenzivněji než je tomu při běžné prohlídce.